USUWANIE PRZEBARWIEŃ IPL


Problem plam barwnikowych jest bardzo rozległy, a przyczyn ich powstawania wiele.

Mogą być to między innymi częste kąpiele słoneczne, menopauza, zastępcza terapia hormonalna, doustna antykoncepcja, stosowanie preparatów światłouczulających (antybiotyki, środki uspokajające, przeciwdepresyjne, moczopędne, zioła - dziurawiec, arcydzięgiel) oraz choroby.

Za pomocą lasera IPL można skutecznie poradzić sobie z problemem plam pigmentacyjnych, takich jak: 

• przebarwienia

• piegi

• plamy posłoneczne

• plamy, które powstają na skórze w miarę upływu czasu  

PODDAJĄC SIĘ ZABIEGOWI USUWANIA PRZEBARWIEŃ ZYSKASZ: 

jedwabiście gładką i jednolitą cerę - bez widocznych, krępujących przebarwień 

oszczędność czasu i pieniędzy - koniec z drogimi kremami, kosztownymi wizytami u kosmetyczki i nieskutecznymi terapiami

ZABIEG USUWANIA ZMIAN PIGMENTACYJNYCH (USUWANIE PRZEBARWIEŃ)  JEST: 

skuteczny - podczas zabiegu skóra naświetlana jest wiązką światła IPL. Energia IPL jest absorbowana przez barwnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień - melaninę. 

bezpieczny - zabiegi wykonywane przy pomocy IPLa nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.

PRZED

Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska oraz wywiad wykluczający wszelkie przeciwwskazania do zabiegu.

Następnie wykonywana jest próba, która ma na celu dobranie odpowiednich parametrów IPL-a. Jeśli nie występuje niepożądana reakcja skóry na promień IPL od razu przeprowadzany jest zabieg.  

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Długość trwania zabiegu jest różna w zależności od powierzchni poddanej zabiegowi. Zabieg na całej twarzy trwa około 10 minut, na dekolcie - 15 minut.  

NADWRAŻLIWOŚĆ NA BÓL

Jeżeli z góry wiadomo, że ma się niską odporność na ból, zalecamy kilka godzin przed zabiegiem zastosowanie kremu EMLA dostępnego w aptece (szczegółowy sposób użycia dołączony do opakowania). 

PO

W kilka dni po zabiegu przebarwienia powinny ściemnieć. W ciągu kolejnych dni dochodzi do stopniowego złuszczania się miejsc poddanych zabiegowi.

Niekiedy może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, strupki lub zasinienie skóry. Uzależnione jest to od ilości, wielkości i głębokości zmian. Są to zmiany krótkotrwałe i w większości przypadków ustępują po kilku dniach, niekiedy mogą utrzymywać się do dwóch tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu można iść do domu.

ILE ZABIEGÓW

Dla osiągnięcia pełnego efektu należy wykonać serię około 4 zabiegów usuwania przebarwień w odstępach 3 - 4 tygodniowych.

Ilość zabiegów jest jednak  w dużej mierze uzależniona od ilości i głębokości zmian oraz od predyspozycji pacjenta. Może więc zajść potrzeba wykonania większej ilości zabiegów. 

USUWANIE PRZEBARWIEŃ - CO WPŁYWA NA EFEKTY

Głównie - czynniki indywidualne oraz rodzaj i wielkość zmian.

Należy przestrzegać czasu pomiędzy zabiegami. Wydłużenie przerwy między zabiegami może osłabić efekt.


przed


po 3 zabiegach


przed


po 3 zabiegach


przed


po 3 zabiegach

Masz pytania? Chcesz zapisać się na zabieg? Zadzwoń: 717-233-572 lub odwiedź nas: laserBeauty Wrocław, ul. Pretficza 21.
+48 717233572
+48 781406442
poniedziałek - piątek: 10 - 19    sobota: 10 - 14
ul. Pretficza 21 Wrocław, info@laserbeauty.pl, www.laserbeauty.pl