DEPILACJA LASEROWA


DZIĘKI ZABIEGOWI DEPILACJI LASEROWEJ ZYSKASZ:

oszczędność czasu -  koniec z regularnymi wizytami u kosmetyczki, koniec z cotygodniowymi godzinnymi seansami z depilatorem lub woskiem
 
komfort i wygodę -  w życiu codziennym, w podróży, na wakacjach nie musisz już codziennie golić nóg, pach i bikini. Koniec z włoskami widocznymi pod skórą nawet zaraz po ogoleniu, ich wrastaniem i uciążliwymi stanami zapalnymi.
 
zawsze jedwabiście gładką skórę - nic dodać, nic ująć.

BEZPIECZEŃSTWO

Mimo, że depilacja laserowa jest metodą nieinwazyjną, nie jest ona pozbawiona ryzyka wystąpienia powikłań.

Do najczęstszych należą: zapalenie mieszków włosowych, powierzchowne oparzenia naskórka, zaczerwienienia (utrzymujące się do 14 dni po zabiegu), przebarwienia lub odbarwienia skóry (ustępujące do około roku po zabiegu), obrzęki, pęcherze, zsinienie skóry (ustępujące do około 14 dni po zabiegu), strupki (ustępujące do około miesiąca po zabiegu).

Należy podkreślić, że jakkolwiek trwałe zmiany barwnikowe w skórze czy powstawanie blizn po depilacji laserowej należą do rzadkości, to istnieje ryzyko ich powstania i Klient musi zdawać sobie z tego sprawę.

Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych zależy w największym stopniu od takich czynników, jak naturalna karnacja (im ciemniejsza tym większe ryzyko) oraz ekspozycja depilowanych miejsc na słońce w okresie przed i po zabiegu (opalanie skóry depilowanych okolic zarówno w okresie poprzedzającym zabieg jak i bezpośrednio po nim zwiększa znacznie ryzyko powikłań).

PRZED

Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja dermatologiczna, mająca na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. Dermatolog wykonuje próbę laserową, która ma na celu dobranie odpowiednich parametrów lasera.

Podczas konsultacji należy porozmawiać o spodziewanych i możliwych efektach zabiegu, o oczekiwaniach, a także o wszystkich okolicznościach i wątpliwościach związanych z zabiegiem.

Jeśli po próbie nie występuje niepożądana reakcja skóry na promień lasera, zabieg można wykonać nawet następnego dnia.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Długość trwania zabiegu jest różna w zależności od epilowanej powierzchni ciała. Epilacja obu pach trwa ok. 3 minut, bikini - ok.10 minut, a epilacja łydek ok. 1 godziny.

NADWRAŻLIWOŚĆ NA BÓL

Jeżeli z góry wiadomo, że ma się niską odporność na ból, zalecamy zastosowanie przed zabiegiem środka przeciwbólowego, np. IBUPROM.

Można także na kilka godzin przed zabiegiem zastosować krem znieczulający.

Bezpośrednio przed zabiegiem krem należy zmyć z powierzchni, która ma zostać poddana zabiegowi.

PO

Bezpośrednio po zabiegu można iść do domu.

Do około 2 - 4 tygodni po zabiegu z martwych cebulek będą uwalniane kikuty włosów, co może przypominać ich odrastanie, jednak jest to sytuacja całkowicie normalna.

Jeśli istnieje taka potrzeba, do czterech tygodni po zabiegu (trzech tygodni, gdy zabieg obejmuje twarz) można umówić się na kontrolę i ewentualną poprawkę depilowanej części ciała.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Zabiegi wykonuje się co około 2-3 miesiące - kolejny zabieg należy wykonać wtedy, kiedy odrosną włoski po poprzednim zabiegu.

ILE ZABIEGÓW

Nie da się z góry określić ilości zabiegów, jaką trzeba wykonać, aby zredukować ilość zbędnych włosów - jest to w bardzo dużej mierze zależne od indywidualnych predyspozycji.

Z reguły, przy jasnej karnacji i ciemnych włosach wykonujemy serię ok. 4 - 10 zabiegów, przy ciemnej karnacji ilość ta się zwiększa.

Po serii zabiegów, w celu utrwalenia efektów, należy co pewien czas wykonać zabieg przypominający (średnio jeden zabieg na rok).

ANAGEN, KATAGEN, TELOGEN

Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem seryjnym, ponieważ włos można zniszczyć jedynie podczas stadium jego wzrostu (anagen), a  nie wszystkie włosy na ciele człowieka rosną równocześnie. Tylko w fazie anagenu między trzonem włosa a mieszkiem włosowym występuje ścisłe połączenie. Ostatecznym wynikiem działania lasera jest częściowe lub całkowite zaburzenie wzrostu takich włosów, co powoduje, że nie odrastają one wcale lub odrastają znacznie cieńsze i jaśniejsze.

Niektóre włosy w momencie wykonywania zabiegu pozostają w stadium katagenu (czas spoczynku, włos przestaje rosnąć) lub w stadium telogenu (okres wypadnięcia włosa). W drugiej i trzeciej fazie cyklu połączenie już nie jest ścisłe, więc nie można zniszczyć włosa.

Podczas jednego zabiegu można trwale usunąć od kilku do kilkunastu procent włosów, uzależnione jest to od okolicy ciała.

CO WPŁYWA NA EFEKTY  

Głównie - czynniki indywidualne oraz kolor włosów. Im ciemniejsza barwa włosa, tym lepszy efekt. Najlepsze efekty uzyskujemy u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.

Laser nie usuwa włosów bardzo jasnych, rudych i siwych.

MITY

Całkowicie bezbolesna lub bezbolesna.
Jakkolwiek większość osób dobrze znosi zabieg i nie wymaga żadnego znieczulenia stwierdzenie, że jest on bezbolesny jest nieprawdziwe. Działanie lasera na skórę powoduje zawsze pewien dyskomfort, w rzadkich zaś wypadkach dolegliwości bólowe wymagające stosownego znieczulenia.

Permanentna depilacja: 100% trwałość, 0% odrastania włosów.
Powyższe sformułowania w świetle wyników dostępnych w chwili obecnej badań naukowych są nadużyciem.

Posiadamy najlepszy, najskuteczniejszy sprzęt do depilacji laserowej.
W chwili obecnej nie istnieją żadne przekonujące dowody na wyższość jednych systemów laserowych używanych do depilacji nad drugimi. Wszystkie z nich należy traktować alternatywnie.

FAKTY

Wyniki depilacji laserowej różnią się bardzo u poszczególnych osób i nie ma żadnej możliwości ich przewidzenia w konkretnym przypadku.

Idealnymi kandydatami do depilacji laserowej są osoby z bardzo ciemnymi włosami i jasną skórą - u nich można uzyskać bardzo znaczne, trwałe zmniejszenie gęstości włosów.

Nawet u idealnych kandydatów depilacja laserowa nie zawsze jest skuteczna.

Z rezultatów depilacji laserowej najbardziej są zadowolone osoby mające rozsądne, realne oczekiwania.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy jestem dobrą kandydatką do depilacji laserowej?
Bezwzględnym wymogiem jest to żeby włosy miały ciemniejszy kolor niż otaczająca je skóra. Osoby o bardzo ciemnej skórze nie są dobrymi kandydatami do depilacji laserowej nawet, jeśli ich owłosienie spełnia powyższy warunek. Również opalone osoby posiadające jasne włosy nie są odpowiednimi kandydatami do tego rodzaju depilacji.

Jaki wpływ na depilację laserową ma kolor skóry?
U osób z jasną skórą usunięcie zbędnego owłosienia jest łatwiejsze - wymaga mniejszej ilości zabiegów i daje dużo lepsze wyniki. Osoby z ciemną karnacją mogą również poddać się depilacji laserowej ale muszą się liczyć z tym, że będą wymagały większej ilości sesji, a końcowy wynik może być gorszy niż u osób z jasną skórą. Należy pamiętać, że osoby o ciemnej skórze narażone są także na większe ryzyko wystąpienia powikłań.

Jaki wpływ na depilację laserową ma opalanie?
Opalanie i depilacja laserowa nie mogą iść w parze. Opalenie skóry przed depilacją laserową wymusza zmniejszenie mocy lasera, a co za tym idzie w bardzo dużym stopniu zmniejsza skuteczność zabiegu.

Jaki wpływ na depilację laserową ma kolor włosów?
Ciemne włosy w większym stopniu pochłaniają energię lasera w związku z czym są łatwiejsze do usunięcia. Włosy rude lub koloru blond są niezwykle trudne do wydepilowania za pomocą lasera. Wymaga to wielokrotnego powtarzania zabiegów a rezultaty są trudne do przewidzenia.

Ile zabiegów jest konieczne dla osiągnięcia depilacji za pomocą lasera?
Nie można z góry określić ilości zabiegów. W większości wypadków, przy jasnej skórze i ciemnych włosach należy wykonać serię około 4-10 zabiegów. Przy ciemnej karnacji i/lub jasnych włosach ilość ta się zwiększa. Po serii zabiegów należy co pewien czas wykonać zabieg przypominający (średnio 1 zabieg w roku).


przed


po 4 zabiegach


przed


po 5 zabiegach


przed


po 4 zabiegach


przed


po 3 zabiegach

Masz pytania? Chcesz zapisać się na zabieg? Zadzwoń: 717-233-572 lub odwiedź nas: laserBeauty Wrocław, ul. Pretficza 21.
+48 717233572
+48 781406442
poniedziałek - piątek: 10 - 19    sobota: 10 - 14
ul. Pretficza 21 Wrocław, info@laserbeauty.pl, www.laserbeauty.pl