Najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień jest promieniowanie słoneczne, ale przyczyn może być znacznie więcej - ciąża, zmiany hormonalne, przyjmowanie leków antykoncepcyjnych, nieodpowiednie kosmetyki oraz różne schorzenia.

Jeśli przebarwienia są delikatne, na przykład w postaci piegów, nie stanowią większego problemu.

Gorzej, gdy pojawią się plamy, które ciężko jest ukryć pod makijażem. Przebarwienia dodają nam lat i nieestetycznie wyglądają.

Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych metod oferowanych między innymi w laserBeauty, które w profesjonalny sposób pozwolą pozbyć się problemu przebarwień:


USUWANIE PRZEBARWIEŃ IPL


Problem plam barwnikowych jest bardzo rozległy, a przyczyn ich powstawania wiele.

Mogą być to między innymi częste kąpiele słoneczne, menopauza, zastępcza terapia hormonalna, doustna antykoncepcja, stosowanie preparatów światłouczulających (antybiotyki, środki uspokajające, przeciwdepresyjne, moczopędne, zioła - dziurawiec, arcydzięgiel) oraz choroby.

Za pomocą lasera IPL można skutecznie poradzić sobie z problemem plam pigmentacyjnych, takich jak: 

• przebarwienia

• piegi

• plamy posłoneczne

• plamy, które powstają na skórze w miarę upływu czasu  

PODDAJĄC SIĘ ZABIEGOWI USUWANIA PRZEBARWIEŃ ZYSKASZ: 

jedwabiście gładką i jednolitą cerę - bez widocznych, krępujących przebarwień 

oszczędność czasu i pieniędzy - koniec z drogimi kremami, kosztownymi wizytami u kosmetyczki i nieskutecznymi terapiami

ZABIEG USUWANIA ZMIAN PIGMENTACYJNYCH (USUWANIE PRZEBARWIEŃ)  JEST: 

skuteczny - podczas zabiegu skóra naświetlana jest wiązką światła IPL. Energia IPL jest absorbowana przez barwnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień - melaninę. Dochodzi do zniszczenia precyzyjnie wyodrębnionych melanocytów położonych w warstwach naskórka i skóry.  

bezpieczny - zabiegi wykonywane przy pomocy IPLa nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.

PRZED

Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska oraz wywiad wykluczający wszelkie przeciwwskazania do zabiegu.

Następnie wykonywana jest próba, która ma na celu dobranie odpowiednich parametrów IPL-a. Jeśli nie występuje niepożądana reakcja skóry na promień IPL od razu przeprowadzany jest zabieg.  

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Długość trwania zabiegu jest różna w zależności od powierzchni poddanej zabiegowi. Zabieg na całej twarzy trwa około 10 minut, na dekolcie - 15 minut.  

NADWRAŻLIWOŚĆ NA BÓL

Jeżeli z góry wiadomo, że ma się niską odporność na ból, zalecamy kilka godzin przed zabiegiem zastosowanie kremu EMLA dostępnego w aptece (szczegółowy sposób użycia dołączony do opakowania). 

PO

W kilka dni po zabiegu przebarwienia powinny ściemnieć. W ciągu kolejnych dni dochodzi do stopniowego złuszczania się miejsc poddanych zabiegowi.

Niekiedy może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, strupki lub zasinienie skóry. Uzależnione jest to od ilości, wielkości i głębokości zmian. Są to zmiany krótkotrwałe i w większości przypadków ustępują po kilku dniach, niekiedy mogą utrzymywać się do dwóch tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu można iść do domu.

ILE ZABIEGÓW

Dla osiągnięcia pełnego efektu należy wykonać serię około 4 zabiegów usuwania przebarwień w odstępach 3 - 4 tygodniowych.

Ilość zabiegów jest jednak  w dużej mierze uzależniona od ilości i głębokości zmian oraz od predyspozycji pacjenta. Może więc zajść potrzeba wykonania większej ilości zabiegów. 

USUWANIE PRZEBARWIEŃ - CO WPŁYWA NA EFEKTY

Głównie - czynniki indywidualne oraz rodzaj i wielkość zmian.

Należy przestrzegać czasu pomiędzy zabiegami. Wydłużenie przerwy między zabiegami może osłabić efekt.


COSMELAN / DERMAMELAN


COSMELAN / DERMAMELAN to nowoczesna terapia pozwalająca usunąć przebarwienia lub/i odmłodzić skórę, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.


COSMELAN / DERMAMELAN POZWALA USUNĄĆ:


• piegi

• plamy posłoneczne

• przebarwienia hormonalne. 

KURACJA JEST: 

skuteczna - w 98% przypadków całkowicie usuwa przebarwienia, nawet te istniejące od wielu lat 

bezpieczna - zabieg wykonywany jest przez lekarza, a dalsza kuracja przeprowadzana pod jego ścisłą kontrolą. Nie występuje niebezpieczeństwo powikłań pozabiegowych, jest on odpowiedni dla każdego typu skóry i może być wykonywany o każdej porze roku 

kompleksowa - zabieg pozwala pozbyć się przebarwień, stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry, a także zwęża pory i przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej  

SPOSÓB DZIAŁANIA

Mechanizm działania polega na hamowaniu tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie formowania melaniny (barwnika). COSMELAN / DERMAMELAN blokuje ten enzym, a nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera także składniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.  


ETAPY KURACJI 

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad lekarski oraz omawiany szczegółowy przebieg leczenia.

Jeśli nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu lekarz najpierw głęboko oczyszcza skórę, a następnie nakłada maskę zawierającą preparat COSMELAN / DERMAMELAN, który stanowi podstawę terapii.

Maskę można zmyć samodzielnie w domu po 4-8 godzinach (czas zostaje indywidualnie wskazany przez lekarza wykonującego zabieg). 

Terapia powinna być kontynuowana w domu przez okres indywidualnie określony przez lekarza (3-12 miesięcy). W tym czasie należy stosować dermokosmetyki COSMELAN 2 /  DERMAMELAN 2 oraz Hydra-Vital Factor K dostępne w Salonie.  

EFEKTY ZABIEGÓW COSMELAN / DERMAMELAN

W zależności od fototypu:

• przy ciemnej karnacji (fototyp IV i V) przebarwienia znikają po 8 - 10 dniach.

• u osób o jasnej karnacji (fototyp I, II) oraz u blondynów i szatynów o jasnych oczach (fototyp III) zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem kuracji. 

PRZERWANIE KURACJI

Jeśli leczenie preparatem COSMELAN / DERMAMELAN zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Terapia nie eliminuje bowiem tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.


ZABIEGI NA OKOLICE OCZU


Skóra okolicy oka jest bardzo wrażliwa, cienka i delikatna, przez co wymaga szczególnej pielęgnacji. Dodatkowo jest ona narażona na działanie czynników zewnętrznych oraz pracę mięśni, które powodują szybsze powstawanie zmarszczek w tej okolicy.

W naszej ofercie znajdą Państwo zabiegi – między innymi Light Eyes, Restylane Vtal Light oraz zabiegi z kwasem hialuronowym - które poprawią wygląd i stan skóry wokół oczu, a także pozwolą osiągnąć spektakularne efekty walce z obrzękami, cieniami i zmarszczkami wokół oczu.
 

ZABIEGI NA OKOLICE OCZU POZWALAJĄ OSIĄGNĄĆ ŚWIETNE REZULTATY MIĘDZY INNYMI W:

• usuwaniu cieni pod oczami

• redukcji obrzęków górnej i dolnej powieki

• korekcji drobnych zmarszczek

• usuwaniu "kurzych łapek"

• usuwaniu przepuklin tłuszczowych

ZABIEG GWARANTUJE:

• widoczne i trwałe efekty - widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu

• bezpieczeństwo - zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza dermatologa w sterylnych warunkach

PRZEBIEG ZABIEGU

• Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z zabiegiem.

• Oczyszczenie i dezynfekcja skóry pacjenta.

• Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający).

• Wstrzyknięcie preparatu w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio w skórę - w miejsca występowania problemu. Iniekcje wykonywane są specjalnymi cieniutkimi igłami.

• Zabieg trwa około 10 minut.

EFEKTY I CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW 

 

Efektami zabiegów, w zależności od użytego preparatu, może być między innymi: wygładzenie drobnych zmarszczek wokół oczu, zwiększenie nawilżenia i elastyczności skóry wokół oczu, zmniejszenie tendencji do puchnięcia oczu, zmniejszenie cieni pod oczami oraz lepsze mikrokrążenie.

Ilość zabiegów zależy od efektów, jakie chcemy osiągnąć, użytego preparatu, a także wieku, stanu skóry i indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg lekarz dobierze odpowedni preparat i poinformuje o ilości i częstotilwości przeprowadzania zabiegów.


PEELINGI LEKARSKIE


Peeling lekarski polega na chemicznym złuszczeniu górnych warstw naskórka. Rodzaj peelingu dobierany jest podczas konsultacji dermatologicznej w zależności od problemu.

ZABIEG GWARANTUJE:

szybkie i widoczne efekty - zabieg trwa około 30 minut, po zabiegu można zaobserwować odświeżenie i odmłodzenie skóry, zwiększenie jej elastyczności, spłycenie zmarszczek, usunięcie rozszerzonych porów i zaskórników

bezpieczeństwo - cały zabieg wykonywany jest przez lekarza, po zabiegu nie występują skutki uboczne

kompleksowe działanie - redukuje nadmierne rogowacenie, wydzielanie łoju i pomaga usunąć zaskórniki. Efektywnie walczy z procesami starzenia się skóry. Wyrównuje koloryt i strukturę skóry.

PEELING LEKARSKI POMOŻE CI, JEŚLI MASZ PROBLEM Z:

• trądzikiem

• drobnymi zmarszczki

• nadmiernym rogowaceniem skóry

• szorstkim, zrogowaciałym naskórkiem

• trądzikiem

• bliznami, również potrądzikowymi

• przebarwieniami

Peeling lekarski jest idealnym przygotowaniem do zabiegu laserowego fotoodmładzania i znacznie zwiększa jego efekty.

PRZEBIEG ZABIEGU

• Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z zabiegiem.

• Oczyszczenie skóry pacjenta.

• Nałożenie preparatu przygotowującego skórę do przyjęcia peelignu.

• Nałożenie peeligu.

• Zneutralizowanie działania peelingu.

• Nałożenie indywidualnie dobranych preparatów i kosmetyków pielęgnujących.

PEELINGI LEKARSKIE - CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW

Dla najlepszego efektu wskazane jest wykonanie serii zabiegów (6-10) w odstępach czasu dobranych indywidualnie przez lekarza (około 10 dni).


MIKRODERMABRAZJA KOSMETYCZNA


Mikrodermabrazja diamentowa jest jedną z najnowocześniejszych metod peelingu mechanicznego.

ZABIEG WYKONANY W SALONIE LASERBEAUTY GWARANTUJE:

• szybkie i widoczne efekty - odświeżenie i odmłodzenie skóry, zwiększenie jej elastyczności, spłycenie zmarszczek, usunięcie rozszerzonych porów i zaskórników

• bezpieczeństwo - cały zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest przez lekarza, po zabiegu nie występuje krwawienie, ani uraz skóry

• brak skutków ubocznych - głowice diamentowe nie powodują uczuleń, jest to alternatywa dla osób nietolerujących peelingów chemicznych

• kompleksowe działanie - zabieg mikrodermabrazji pozwala pozbyć się przebarwień, stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry, zwęża pory i usuwa blizny potrądzikowe

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA JEST ZABIEGIEM, KTÓRY CI POMOŻE JEŚLI CHCESZ:

• pozbyć się blizn potrądzikowych, zaskórników, rozszerzonych porów

• usunąć szorstki, zrogowaciały naskórek, zlikwidować wiotkość i suchość skóry

• widocznie odmłodzić cerę i zlikwidować zmarszczek wokół oczu ust i szyi

• zlikwidować rozstępy

• usunąć przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry

• zmniejszyć łojotok

Mikrodermabrazja jest idealnym przygotowaniem do zabiegu laserowego fotoodmładzania i znacznie zwiększa jego efekty.

PRZEBIEG ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI

• Przeprowadzenie wywiadu przez kosmetologa

• Wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z zabiegiem.

• Oczyszczenie skóry pacjenta

• Wykonanie zabiegu odpowiednią głowicą diamentową, która jest przesuwana po całej złuszczanej powierzchni. Procedura trwa ok 20-35minut.

• Nałożenie indywidualnie dobranych preparatów w postaci masek

• Przeprowadzenie delikatnego masażu w celu poprawy ukrwienia skóry

• Nałożenie kremu wykańczającego procedurę

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW MIKRODERMABRAZJI

Zazwyczaj należy przeprowadzić około 5 zabiegów w odstępach od 1 do 4 tygodni.  Po każdym zabiegu mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna.Masz pytania? Chcesz zapisać się na zabieg? Zadzwoń: 717-233-572 lub odwiedź nas: laserBeauty Wrocław, ul. Pretficza 21.

+48 717233572
+48 781406442
poniedziałek - piątek: 10 - 19    sobota: 10 - 14
ul. Pretficza 21 Wrocław, info@laserbeauty.pl, www.laserbeauty.pl